Механічна очистка води може застосовуватися не тільки у побутових, а й у промислових цілях. Вона забезпечує водопідготовку у більших обсягах на виробничих підприємствах, комунальних станціях. Це також можуть бути фармацевтична, хімічна та харчова галузі, які потребують добре очищеної води та відсутності різних домішок. У такому разі необхідні високопродуктивні системи, які повністю відповідатимуть вимогам виробництва. Smart Water Group займається розробкою водоочисних систем з нуля, застосовуючи весь спектр пристроїв механічної фільтрації води у промислових масштабах. Зв’яжіться з нами, щоб отримати безкоштовну консультацію та оцінити регламент робіт.
Характеристика та особливості механічної фільтрації для підприємств
Технологічний прийом полягає у виключенні з водопідготовки будь-яких хімічних перетворень у водних розчинах. Така методика дозволяє позбавитися твердих мікрочастинок, мулу, вапна, заліза та інших суспензій. Технологія поділяється на декілька типів, в залежно від типу пристрою, що використовується, і розміру частинок, з якими вони здатні впоратися:
- Фільтра-грязевика, відстійника або сітчастого
Вода пропускається через спеціальну сітку або дисковий блок із певним розміром осередків. Такі пристрої розраховані видалення частинок розміром 100-500 мкм. Вони не створюють потоку великого опору, швидко позбавляючи його забруднюючих елементів. У таких системах немає жодних обмежень щодо продуктивності. Промивання елементів, що фільтрують, проводиться в ручному або автоматичному режимі, залежно від встановленої конструкції фільтра. Так, очищення проводиться за допомогою щіток або сканерів – порожніх трубок із соплами, що всмоктують.
- Фільтрування на зернистому завантаженні
Насипні фільтри вважаються найбільш економічними пристроями, які ефективно позбавляють воду від механічних домішок. Ефективність роботи залежить від швидкості фільтрації та коректно підібраного складу завантаження. Саме очищення проводиться за рахунок пропуску води через зернистий інертний матеріал, який знаходиться в корпусі фільтра. Такі пристрої також підлягають класифікації:
– За швидкістю фільтрації – повільні, швидкі та надшвидкі;
– По тиску – відкриті, напірні;
– За розміром матеріалу – дрібно-, середньо- та крупнозернисті;
– За кількістю шарів фільтруючого матеріалу – одно-, дво- та багатошарові.
Фільтрування на картриджах
Ефективно бореться із забруднювачами розміром 1-100 мкм.В якості фільтрованих елементів використовуються спеціальні змінні картриджі, які виконані зі спіненого поліпропілену (пористість 10-50 мкм). Як правило, такі картриджі одноразові – для їх заміни потрібна зупинка системи.