Інжинірингова компанія
ТОВ «СМАРТ ВОТЕР ГРУП»

Подача води для підприємств здійснюється за системою металевого трубопроводу, який знаходиться під постійним корозійним впливом. Подолаючи лінію, вода накопичує в собі частинки заліза (Fe), внаслідок чого можуть страждати всі установки та обладнання. Саме тому промислове очищення води від заліза, у тому числі і зі свердловини – один із найважливіших етапів водопідготовки.

Промислове очищення води від заліза

Наявність у води неприємного запаху, металевого присмаку та рудого кольору – видимі ознаки підвищеного рівня заліза. Для людського здоров’я ця вода не є небезпечною, але запросто може завдати маси незручностей:

  • Їжа, приготовлена на воді з підвищеним вмістом заліза, має вкрай неприємний смак і запах;
  • Використання такої води для гігієнічних потреб – вмивання, купання – вірний спосіб познайомитися з алергією або роздратуванням шкіри;
  • Залізна вода – небезпека для працездатності побутової техніки. З’єднання заліза осідають на запчастинах пристроїв і призводять до поломки його поломки.

З метою вирішення проблеми з якістю води, що поставляється у водопровідну систему – встановлюються системи фільтрації та знезалізнення. Пристрій SK-FF видаляє з води сірководень, марганець та залізо. Система складається з корпусу фільтра, керуючого клапана, ДРС та фільтруючого матеріалу. Для фільтрації найчастіше використовуються каталітичні матеріали Purolox, Birm, Greensand.

Особливості функціонування системи

SK-FFможе працювати у трьох режимах:

  1. Робочому режимі – вода, що надходить в систему, подається в корпус фільтра через верхню щілинну склянку, а потім проходить через фільтруючий матеріал. Після цього нижній розподільчий механізм збирає очищену рідину і подає її через центральну трубу на вихід. Дренажна лінія за такого режиму залишається закритою.
  2. Режим зворотного промивання дренажної системи. В даному випадку вода, що входить в систему, подається по центральній трубі через нижній розподільчий механізм, а потім потрапляє у фільтр. Потік води рухається знизу вгору, опиняючись у верхній щілинній склянці дренажної системи. На виході із системи залишається лише частина рідини, яка подавалася в установку.
  3. Режим прямого промивання дренажу. Подача води відбувається через нижній розподільний механізм центральною трубою в дренажний відсік. Як і у випадку з режимом зворотного промивання на виході із системи залишається лише частина поданої в установку води.

За потреби в установці можна налаштувати такі параметри:

  • Періодичність добової регенерації;
  • Періодичність кубічної регенерації;
  • Періодичність регенерації в літрах.

Додаткові параметри роботи встановлюються завдяки програмному блоку керування, що є на всіх установках Smart Water.

Проектування систем знезалізнення води

Для проектування системи очищення слід враховувати вміст окисленого та не окисленого заліза, а також кислотність, включення марганцю та інших елементів. Завдання водопідготовки полягає в тому, щоб визначити спосіб окислення заліза таким чином, щоб в результаті воно могло осісти на завантаженні, що фільтрує. Елементи заліза, які можуть зустрічатися у непідготовленій воді:

  • Елементарне. Нерозчинно у воді, у присутності кисню окислюється до нерозчинного оксиду;
  • Двохвалентне. Перебуває в розчиненому стані;
  • Тривалентне. Нерозчинний у воді.
  • Органічне. Розчинний і відрізняється колоїдною структурою, яку важко видалити з води.

В Україні вміст заліза у воді перевищує норми у кілька разів. Правильний вибір системи водоочищення та фільтра повинен проводитись на основі лабораторного забору. В основному вода, що надходить містить залізо в декількох формах. Їхня різноманітність ускладнює процес фільтрації. В цілому, для обробки використовується окислювальний принцип, в ході якого вдається видалити з кожного літра води до 15 мг заліза, до 10 мг марганцю та до 5 мг сірководню.

Яку систему фільтрів вибрати для чищення промислових вод від заліза?

Реагентні фільтри для промислового знезалізнення відрізняються високою продуктивністю. Домішки, що у воді, переходять у нерозчинний стан і осідають на гранулах. Для того щоб відновити втрачену здатність, що фільтрує, в такому фільтрі, використовується струм води в зворотному напрямку. Такий метод чищення застосовується у випадках з низьким рівнем кислотності.

Безреагентні фільтри відрізняються високоактивними каталітичними властивостями. Проходячи через нього, залізо окислюється та осідає у вигляді твердих пластівців. Цікаво, що фільтр здатний прослужити кілька років на одній зарядці. У свою чергу, безреагентна фільтрація може бути із застосуванням напірної та безнапірної аерації. Напірна аерація полягає у подачі кисню у воду.

Така промислова станція для очищення від заліза відрізняється невеликими енерговитратами та компактністю установки. Безнапірна аерація, як і напірна, працює на основі окислення заліза повітрям. Однак у цьому випадку система не використовує компресор високого тиску.

Зворотний осмос також ефективний для видалення заліза. Іони заліза легко затримуються в порах обратноосмотических фільтрів і видаляються в дренаж, не накопичуючись у мембрані.

Промислове очищення води від заліза в Smart Water Group

Для вибору способу знезалізнення потрібно здійснити повний аналіз води. Паркан дозволить проаналізувати повну картину вмісту заліза, а також оцінити кислотність та інші показники, які можуть вплинути на процес водопідготовки. Наступний крок – правильний вибір фільтра. Тут важливо не помилитись з його продуктивністю. Для цього потрібно правильно оцінити обсяг споживаної води. Третій етап – проектування системи з урахуванням виявлених небажаних речовин.

Smart Water Group займається розробкою водоочисних систем із нуля. Наші фахівці вже не перший рік співпрацюють із промисловими підприємствами, пропонуючи ефективні та бюджетні рішення для водоочищення. Щоб отримати розрахунок вартості для вашого проекту просто залиште заявку на зворотний дзвінок. Ми також готові проконсультувати вас з питань прямо зараз!

Наші контакти

services-case-id

Як з нами зв'язатися

ТОВ «СМАРТ ВОТЕР ГРУП»
Україна, 02000, м. Київ, б-р Вацлава Гавела, 4, оф. 406

Графік роботи: Пн – Пт 9:00 – 18:00

МЕНЕДЖЕРИ ПРОЕКТІВ
Тарас Кузуб
Іван Потапчук

Як до нас дістатися